A A A _Drukuj

Światowe Dni Hydrografii

« powrót
06.07 2015
Światowe Dni Hydrografii

W dniu 27.06.2015r. na Wałach Chrobrego w Szczecinie odbyły się krajowe obchody Światowego Dnia Hydrografii. Tematem przewodnim obchodów było: "Oceany, morza i trasy żeglugowe – nadal czekają na pełne zbadanie i opracowanie kartograficzne".

W ramach obchodów zaplanowane zostało zwiedzanie stanowisk prezentacji specjalistycznego sprzętu firm prowadzących działalność hydrograficzną oraz jednostek Marynarki Wojennej RP realizujących działania związane z badaniem dna morskiego i poszukiwaniem obiektów podwodnych, w tym: Grupy Nurków Minerów z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, Brzegowej Grupy Ratowniczej z 3 Flotylli Okrętów, Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego MW, Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej, pojazdu podwodnego do prac badawczych ROV Falcon.

Dodatkowo możliwe było zwiedzanie jednostek pływających zacumowanych przy nabrzeżu Bulwar Chrobrego:

  • Niszczyciel min ORP Mewa,
  • Nowa motorówka hydrograficzna MH-1,
  • jednostki hydrograficzne Urzędu Morskiego w Szczecinie,
  • jednostki Akademii Morskiej,
  • jednostki niezależnych firm hydrograficznych.

Podczas obchodów Światowego Dnia Hydrografii odbyła się także konferencja w auli Akademii Morskiej, gdzie część referatowa poświęcona została sprawom hydrografii oraz udziału hydrografii w pracach podwodnych. Tematami wystąpień były m.in. pojazdy AUV, pomiary hydrograficzne na Odrze oraz hydrografia w podwodnych badaniach archeologicznych.

Ponadto uczestnicy mogli wziąć udział w dynamicznych i statycznych pokazach sprzętu oraz wyposażenia wykorzystywanego w pracach na morzu, a także warsztatach komputerowych z oprogramowania QPS Qimera przeprowadzonych przez firmę ESCORT.

 

projektowanie stron SSI - projektowanie stron