A A A _Drukuj

Szkolenie - jachty morskie czasowo przebywające na śródlądziu

« powrót
29.06 2015
Szkolenie - jachty morskie czasowo przebywające na śródlądziu

W dniach 25-26.06.2015 r. w Starych Sadach, nieopodal Mikołajek, odbyło się szkolenie dotyczące analizy przepisów prawnych odnoszących się do jachtów morskich. Szkolenie prowadził główny inspektor bezpieczeństwa żeglugi z Urzędu Morskiego w Szczecinie – Pan Marek Łęski. Gospodarzem szkolenia był dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Giżycku Pan Tadeusz Zdanowicz, który zapewnił doskonałą atmosferę i oprawę szkolenia.

W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz dyrektorzy i inspektorzy nadzoru nad żeglugą reprezentujący Urzędy Żeglugi Śródlądowej w: Bydgoszczy, Gdańsku, Giżycku, Kędzierzynie-Koźlu, Krakowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

W trakcie szkolenia zapoznano się z problematyką dotyczącą zasad rejestracji jachtów morskich przez Polski Związek Żeglarski. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność ujednolicenie przepisów i wymagań przy rejestracji jachtów morskich i statków żeglugi śródlądowej. Omówiono także zasady dokonywania inspekcji jachtów morskich czasowo przebywających na wodach śródlądowych.

projektowanie stron SSI - projektowanie stron